Ponad 300 000 uczniów i rodziców, studentów i seniorów na zrealizowanych bezpośrednio lekcjach i wykładach z zakresu finansów osobistych, bankowości i cyberbezpieczeństwa oraz co najmniej 1 000 000 odbiorców różnego rodzaju materiałów edukacyjnych – to tegoroczny bilans Programu „Bankowcy dla Edukacji” realizowanego już od 5 lat przez Warszawski Instytut Bankowości. W ostatnich dniach, ta inicjatywa edukacyjna Związku Banków Polskich została po raz kolejny doceniona – tym razem nagrodą Pro Juvenes 2021 przyznaną przez Parlament Studentów RP w kategorii „Działania CSR”.
w imieniu całego sektora. Sztandarowym przykładem takich działań jest Program „Bankowcy dla Edukacji”, uruchomiony przez Związek Banków Polskich i Fundację Warszawski Instytut Bankowości przy strategicznym wsparciu praktycznie całego sektora bankowego, w tym m.in. kluczowych partnerów – banku centralnego, banków państwowych i prywatnych, w tym spółdzielczych oraz instytucji infrastruktury bankowej, na czele z Biurem Informacji Kredytowej S.A. i Krajową Izbą Rozliczeniową S.A oraz ich akcjonariuszami.
w Europie, którego fundamentem jest bezprecedensowe w skali kraju zaangażowanie całego sektora gospodarki (w tym przypadku bankowego) w masowe, pozaformalne działania edukacyjne. Od początku, dotarły one bezpośrednio łącznie do blisko 2 milionów osób – uczniów, studentów, dorosłych, przedstawicieli różnych grup zawodowych i seniorów.
i uczelni oraz ponad 400 porozumień z jednostkami samorządu terytorialnego.
e-learningowe dla młodzieży i studentów, wirtualną wycieczkę po świecie finansów
i bankowości czy serię filmów edukacyjnych z obszaru bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Jak wskazują organizatorzy nie ulega wątpliwości, że edukacja ekonomiczna i cyfrowa to jedno
z wyzwań, któremu musi sprostać zarówno administracja publiczna, jak i sektor prywatny.
Więcej informacji na stronach www Związku Banków Polskich (www.zbp.pl), Warszawskiego Instytutu Bankowości (www.wib.org.pl), oraz Programu „Bankowcy dla Edukacji” (www.bde.wib.org.pl).